• Prihláška na VŠ

• Prihláška na VŠ môže byť v papierovej alebo elektronickej forme.
        Za obe si VŠ účtujú administratívny poplatok (elektronická je zvyčajne lacnejšia).

Prihláška na vysokoškolské štúdium – prvý stupeň alebo spojené (prvý + druhý stupeň)

• možno zakúpiť v predajni ŠEVT,
        • elektronicky vyplniť na www.portalvs.sk,
        • elektronicky vyplniť cez akademický informačný systém VŠ,

následne vyplnenú prihlášku vytlačiť a poslať v papierovej forme po potvrdení strednou školou na príslušnú VŠ.

Pri vypĺňaní prihlášky postupujte podľa požiadaviek konkrétnej VŠ, prípadne vybranej fakulty.
        Prihlášku vyplňte VEĽKÝM TLAČENÝM PÍSMOM.

Vyplnenie prihlášky: podrobné poznámky k vypĺňaniu tlačiva sú na 4. strane prihlášky.

1. strana prihlášky

Akademický rok :                                                 2023/2024
        Kód strednej školy:                                              100002946
        Názov strednej školy:                                            konzervatórium

Adresa školy:                                                         Kalinčiakova 47, 917 01 Trnava
        Študijný odbor, kód študijného odboru       klasický tanec             8227 Q 01                                                                                                                                                          ľudový tanec             8227 Q 02
                                                                                         moderný tanec           8227 Q 03
        Stupeň dosiahnutého vzdelania:                       7 - vyššie odborné vzdelanie ukončené absolutóriom

2. strana prihlášky

Uveďte prospech štúdia v strednej škole v rozsahu, ktorý požaduje vysoká škola alebo fakulta. Známka zo správania sa neuvádza.
        Za 5.,6. a 7. ročník sa píšu známky z 2. polroka šk. roka,
        za 8. ročník známky z 1. polroka, ak to vyžaduje VŠ.
        Vyčiarknite políčka (zľava zdola smerom doprava nahor), ak ste v niektorom školskom roku daný predmet nemali.

Uchádzač maturujúci v tomto školskom roku nevypĺňa prospech v poslednom ročníku a v časti

Klasifikácia maturitnej skúšky vyplní iba stĺpec Predmet maturitnej skúšky a stĺpec Úroveň.

Účasť na súťažiach:  diplomy stačí prefotiť, netreba overovať.

3. strana prihlášky

Podľa požiadavky vysokej školy môže byť prílohou k prihláške životopis, doklad o zaplatení poplatku za prijímacie konanie (poštová poukážka, výpis z účtu – doklad si odložte). Poukážku je potrebné prilepiť.
        Potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti – ak to fakulta vyžaduje.
        Dôležité je vyplniť dátum a podpis – čitateľne meno a priezvisko

Nevypĺňajte 5. stranu - vypĺňa vysoká škola / fakulta.

Vyplnenú prihlášku prineste na kontrolu a potvrdenie v dostatočnom časovom predstihu (min. 10 dní) pred termínom odoslania prihlášky. Prihlášky potvrdzuje riaditeľka školy Valéria Žilová.

Termín stretnutia si vopred dohodnite osobne alebo cez EduPage.

Overenie prihlášok:
        Termín podania prihlášky na konkrétnu VŠ si študent zistí individuálne.
        Dôsledne skontrolujte, či prihláška obsahuje všetky náležitosti a potvrdenia žiadané príslušnou fakultou.
        Potvrdenú prihlášku spolu s nalepeným dokladom o zaplatení poplatku za prijímacie konanie odošlite na príslušnú vysokú školu. Uschovajte si kópiu dokladu o zaplatení.
        Ak platíte cez internet, dokladom o zaplatení poplatku za prijímacie konanie je potvrdenie o zrealizovaní platby.
        Prihlášku pošlite ako doporučený list (aby ste mali potvrdenie, že ste ju odoslali).

POSTUP PRI VYPLNENÍ ELEKTRONICKEJ PRIHLÁŠKY NA VŠ:

Ak si kliknete na elektronickú prihlášku na webovej stránke danej VŠ, budete sa musieť najprv zaregistrovať – meno, priezvisko, číslo občianskeho preukazu, rodné číslo, mail. Na váš mail vám bude spätne zaslané prihlasovacie meno a heslo. Pod týmto menom a heslom sa budete musieť do 24 hodín prihlásiť a vypísať elektronickú prihlášku. Ak to nestihnete do 24 hodín, je nutné registráciu opakovať.

Postup je taký istý ako pri tlačenej podobe prihlášky.

Je vhodné si dopredu na papier povypisovať potrebné údaje, ktoré sa uvádzajú aj na bežnom tlačive prihlášky na VŠ – budete mať lepší prehľad údajov a tiež rýchlejšie vypíšete elektronickú prihlášku. Je potrebné mať vopred pripravený aj výpis známok z koncoročných vysvedčení.

Na web stránke každej VŠ sú presne rozpísané informácie o prijímacom konaní aj o spôsobe podania prihlášky. Ak sa uvádza na stránke školy dokument: Postup podania elektronickej prihlášky, treba si ho pozorne prečítať, najlepšie aj vytlačiť a podľa neho postupovať.

Zvyčajne treba vypísanú elektronickú prihlášku po úspešnom zaevidovaní v informačnom systéme VŠ vytlačiť, podpísať, dať si potvrdiť strednou školou, doložiť potrebné dokumenty a tlačivá, ktoré príslušná VŠ vyžaduje a odoslať poštou na adresu fakulty spolu s priloženou kópiou dokladu o zaplatení poplatku za prijímacie konanie a s podpísaným tlačivom: Udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov (tlačivo je uverejnené na mieste, kde je aj elektronická prihláška).

V prípade akýchkoľvek nejasností je potrebné informovať sa na web stránke príslušnej VŠ alebo telefonicky na študijnom oddelení VŠ, či je potrebné odosielať prihlášku v elektronickej i v tlačenej podobe, alebo stačí iba v elektronickej podobe.

• Súkromné tanečné konzervatórium Dušana Nebylu
      • +421 903 404 372 +421 904 336 446